Nasza pierwsza praca naukowa!!

Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego pierwszego artykułu naukowego!!

W niniejszej pracy pt ,,Rozległa linia szkwału z 17 stycznia 2022 r. w formie Narrow Cold Frontal Rainband na chłodnym froncie atmosferycznym wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia Hannelore”, zajmę się przedstawieniem sposobu powstawania i rozwoju struktury NCFR, na podstawie pracy naukowej autorstwa Koch and Kocin z 1991 (pkt 8, ppkt 12) oraz Mariana de Orla-Barile, Foresta Cannona, Nina S. Oakleya i F. Martin Ralpha z 2021 (pkt 8, ppkt 1).

Następnie przeprowadzę analizę sytuacji synoptycznej na dzień, przed, i w dzień incydentu odpowiadającej za rozwój zjawiska, a także analizę przebiegu żywiołu na podstawie danych radarowych dostępnych na portalu IMGW.

W dalszej kolejności, zajmę się niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi towarzyszącymi rozległej linii szkwału, ocenie ich siły na podstawie danych meteorologicznych i zdjęć – zniszczeń spowodowanych przede wszystkim przez bardzo silne, niszczące porywy wiatru, a także raportów dodanych do autorskiej bazy danych i europejskiej bazy ESWD.

Na koniec, przedstawię krótkie podsumowanie, niezwykle aktywnego, jak na okres zimowy incydentu burzowo-wiatrowego oraz wykaz źródeł z których korzystałem w poniższym artykule.

Zapoznaj się z treścią klikając —> PRACA NAUKOWA – PDF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Informacja, Wiedza. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *